26.09.2018

Батькам майбутніх першокласників »

ПОРАДИ БАТЬКАМ щодо організації спільного буття дорослих з дітьми за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт"   /poradi_batkam_za_programoju_vpevnenij_start.docx

Пам’ятка для батьків старших дошкільників

1. Вселіть у дитину віру у свої сили.

2. Показуйте дитині, що її люблять такою, якою вона є, а не за якісь досягнення.

3. Не допускайте  у душу малюка страху до навчання, школи.  Всі заняття з дитиною  проводьте в ігровій формі, не підвищуючи голос до крику у разі неспроможності дитиною виконати відразу ж те чи інше завдання у повному обсязі.

4.Частіше хваліть  і підбадьорюйте  дитину. Пам’ятайте вислів Гомера "Боги і діти живуть там, де їх хвалять”.

5. Більше спілкуйтесь з дитиною, дайте їй змогу повправлятися в словотворчості!

6. Учіть малюка вільно спілкуватися не тільки зі своїми однолітками, але й  з дорослими.

7. Розповідайте малюку казки, а також будьте уважними слухачами! Не залишайте без відповіді жодного питання Вашого «Чомусика»!

8. Розвивайте творчі здібності дитини, адже кожне маля – художник, поет, співак, музикант!

9. Пам’ятайте, що чим краще розвинена дрібна моторика дитини, тим успішніше вона оволодіває знаннями!

10. Визнайте право дитини на помилку .

11. Завжди пам’ятайте  про дитячий «банк» щасливих спогадів!

Успіхів Вам і Вашим малюкам!

Десять заповідей для батьків майбутніх першокласників

1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».

2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри ), так і життєві (обговорення сімейних проблем).

3. Не ставтеся до дитини зневажливо. Не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини.

4. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.

5. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення-запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість , що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.

6. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.

7. Постарайтеся хоч інколи дивитеся на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.

8. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.

9. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні. Це допоможе вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.

10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини Ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до Вас тепер і в майбутньому.

Ніколи не кажіть, що вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: «Мені ніколи її любити».

ПротиДій