Суббота
04.07.2020
22:26
Вітаю Вас Гість
RSS
 
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА-САДОК КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №1 "ДЮЙМОВОЧКА"
 ДРУЖКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Головна Реєстрація Вхід
Працюємо під час карантину »
Меню сайту

Корисні посилання

Корисні посилання

Корисні посилання

Корисні посилання

Портал освітян

Анонс

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входу

            Шановні педагоги!

Уряд ухвалив рішення про адаптивний карантин до 22 червня 2020 року, а заклади дошкільної освіти зможуть відновити роботу з 25 травня 2020 року.
Проте рішення про послаблення протиепідемічних заходів, зокрема відновлення роботи ЗДО, у кожному окремому регіоні приймає регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Якщо у вашому регіоні дозволили відкрити дитсадки, необхідно дотримуватись рекомендацій Головного державного санітарного лікаря.
Вихователям та батькам важливо пояснювати дитині що таке COVID-19 і чому важливо дотримуватись правил гігієни. Корисні матеріали від МОН та ЮНІСЕФ Україна, які можна використати для цього:

Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:

Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни від ЮНІСЕФ, зокрема про миття рук, умивання, миття посуду тощо.
Поради для батьків та вихователів "Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку".
Корисні постери для закладів про правила гігієни.

 

Також стануть у нагоді:
Перелік ресурсів із вправами та завданнями для дітей дошкільного віку.
Поради батькам дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.
Рекомендації для занять із дітьми дошкільного віку від ЮНІСЕФ Україна.
Поради батькам від ЮНІСЕФ Україна та МОН:
Як говорити з дітьми про COVID-19
Як говорити про коронавірус з дітьми молодшого віку
Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку

у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 

Педрада «Дистанційне завершення навчального року та онлайн-інструменти для візуалізації навчального матеріалу»

в межах Всеукраїнської віртуальної школи «Ранок»

 

“Дошкільна освіта онлайн: за та проти”  

Долучайтеся до відкритої онлайн-школи дошкільної освіти «Дошколярик-онлайн»

На допомогу батькам дітей дошкільного віку та з метою систематизації дистанційної освіти малюків відділ дошкільної освіти Донецького ОБЛІППО з 04.05.2020 року в Донецькій області розпочав роботу Відкритої онлайн-школи дошкільної освіти «Дошколярик-онлайн». «Учителі» цієї школи – усі педагоги закладів дошкільної освіти Донецької області: вихователі, музичні керівники, інструктори з фізичної культури, учителі-логопеди, психологи, дефектологи та інші фахівці, які презентують відеозаняття, різноманітні ігри, спостереження в соціальному й природному оточенні, досліди та експерименти, усі види гімнастики і розминок, фізкультурні паузи, руханки, музичні й хореографічні етюди, театралізації, майстер-класи з естетичного та творчого розвитку дітей тощо. Матеріали постійно поповнюються, тож кожен дошколярик знайде для себе цікаве заняття і карантин пройде весело та пізнавально.

Школа працює на сайті Донецького ОБЛІППО за адресою https://preschooldn.blogspot.com/

Ознайомитися з матеріалами Школи можна на сторінці фейсбук за посиланням «Відкрита онлайн-школа дошкільної освіти "Дошколярик-онлайн"», або https://www.facebook.com/groups/preschooldn/?fref=nf

Уряд продовжив карантин до 22 травня

 

Щодо організації роботи ЗДО під час карантину

 

Шановні педагоги!

З метою здійснення методичної підтримки педагогічних працівників закладів освіти області у період призупинення навчального процесу колективом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підготовлений збірник науково-методичних рекомендацій щодо організації виховання, навчання та розвитку учасників освітнього процесу під час карантину «Дистанційні технології в освіті».

Збірник розміщено на сайті Донецького облІППО в розділі «Дистанційне навчання». Пряме посилання:  https://ippo.dn.ua/index.php/dystantsiine-navchannia/dystantsiina-osvita-ditei  

  

Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти

   

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19   

 

Організація дистанційного навчання у закладі дошкільної освіти

12 березня усі заклади дошкільної освіти були закриті на карантин через епідемію коронавірусу. Тож перед батьками і педагогами постало питання, як забезпечити дітям дошкільного віку освітній процес у цей час.

Міністерство освіти і науки України сформулювало рекомендації для керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам закладів освіти всіх форм власності (листи МОН: від 11.03.2020 № 1/9-154, від 13.03.2020№ 1/9-161).

Наказом від 16.03.2020 за № 406 передбачено організаційні заходи для запобігання  поширенню коронавірусу COVID – 19 в закладах освіти, що функціонують на території України.

Всім освітнім закладам було рекомендовано налагодити можливість отримувати освіту  та спілкуватись з педагогами за допомогою дистанційних технологій.

Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти.

Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про освіту» керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

При запровадженні дистанційної роботи закладу дошкільної освіти керівник видає відповідний наказ «Про запровадження дистанційної роботи на період карантину».

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 та з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 наказом по закладу дошкільної освіти запроваджується:

1. Дистанційна робота вдома педагогічним працівникам, а також працівникам (бухгалтерії, відділу кадрів….тощо – за можливості ) закладу освіти.

2. Упродовж робочого часу, визначеного графіка, працівники зобов’язані:

- виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором,

- відповідати на дзвінки керівника;

- перевіряти електронну пошту та оперативно відповідати на листи;

- організувати та проводити за розпорядженням керівника освітній            

 -процес за допомогою дистанційних технологій;

- складати або корегувати плани роботи, готувати  матеріали щодо роботи з батьками (презентації, рекомендації щодо організації розпорядку дня дитини та організації освітньої діяльності),

- писати конспекти занять відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку;

- викладати матеріал під час скайп-конференцій,  спілкування у групі по вайберу, вотсапу, через електронну пошту, надсилати опитувальники для батьків тощо.

На карантині опинились не лише діти, а й деякі батьки, тому вкрай важливо педагогам закладу дошкільної освіти підтримувати зв’язок із батьками, допомогти їм організувати найкращий садочок у себе вдома.

Згідно із частиною другою статті 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності, зобов’язані забезпечувати на своїх веб-сайтах (у разі їх відсутності - на веб-сайтах своїх засновників) відкритий доступ до інформації та документів (освітні програми, що реалізуються в закладі освіти, та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою, інша інформація, що оприлюднюється за рішенням закладу освіти або на вимогу законодавства).

В роботі з батьками  вихователь-методист та  вихователі публікують рекомендаціїна онлайн-ресурсах.

Яку діяльність запропонувати дошкільнику:

Ігрова

 Гра завжди бажана для дитини. Вона створює позитивний емоційнийнастрій, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим.

Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо.

Трудова

У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей.

У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати. Залучати дітей до побутової праці важливо, бо під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.

Художньо-продуктивна

У різних видах художньо-продуктивної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.м

  

ПОСТАНОВА КМУ

від 02 квітня 2020 р. № 255

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrm020420ayini-vid-11-bereznya-2020-r-211

 

Загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25.03.2020 р.

Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

МОН рекомендувало закладам освіти:

 • відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;
 • інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби, та дій у випадку захворювання;
 • розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідеміологічної ситуації;
 • розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;
 • забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
 • виконувати рішення тимчасових обласних протиепідеміологічних комісій;
 • обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідеміологічної ситуації.

 МОН також надало роз’яснення що у зв’язку із запровадженням загальнонаціонального карантину педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі, при цьому навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата.

ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ВІД 17 БЕРЕЗНЯ 2020 Р. № 02-5/202

ПРО УМОВИ ТА ОПЛАТУ ПРАЦІ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ І НАУКИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Що треба знати про новий коронавірус?

Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом

 

 

ІНДИВІДУАЛЬНІ ПЛАНИ РОБОТИ ПЕДАГОГІВ ДНЗ №1 "ДЮЙМОВОЧКА"

План роботи вихователя-методиста Загребельської О.О. /I-1/plan_06.04-08.05.docx 

План роботи вихователя гр. №1 "Малятко" Буркацької О.П. /I-1/gr-1_plan_30.03-22.05.doc

План роботи вихователя гр. №2 "Чомусики" Шокарєвої О.В. /I-1/plan_13.03-08.05.docx

План роботи вихователя гр. №4 "Веселка" Тертишної О.К. /I-1/individualnij_plan_13_03_22_05_2020_tertishna_o_k.docx

План роботи вихователя гр. №3 "Калинонька" Должикової А.І. /I-1/plan_gr-3_06.04-22.05.docx

План роботи вихователя Тимочки І.Б. /I-1/ind-plan_27.04-22.05.doc

План роботи вчителя-логопеда ДНЗ №1 "Дюймовочка" Клейман О.О. /I-1/plan_13.03-22.05.docx

 

Сервіси дистанційного навчання для педагогів


Онлайн-курс «Підвищення кваліфікації педпрацівників»

Вебінари MCFR

 

РЕСУРСИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕНТАЛЬНИХ МАП

https://www.mindomo.com

https://www.mindmeister.com

https://coggle.it

РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

https://www.canva.com

https://prezi.com

https://www.beautiful.ai

РЕСУРСИ ЗІ СТВОРЕННЯ ТЕКСТІВ, ЗАВДАНЬ, ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ 

https://www.classtime.com/uk/

https://kahoot.com

https://quizlet.com

https://learningapps.org 

https://study-smile.com

https://naurok.com.ua

https://miyklas.com.ua

ВЕБІНАРИ З ОСОБЛИВОСТЕЙ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

 1. Оксана Пасічник “Технічні особливості організації дистанційної освіти” 
 2. Інна Большакова “Вебінар здорового глузду: медіаграмотність і критичне мислення”
 3. Юрій Гайдученко “Креативний контент дистанційного навчання”
 4. Ольга Питюр “Ефективний зворотний зв’язок онлайн: правила та інструменти” 

ІНТЕРАКТИВНІ ПОДОРОЖІ І ВИСТАВКИ

https://ukrainewow.com (Ukraine Wow)

https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/ (подорож українськими музеями просто неба)

https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur(прогулянка музеєм Ханенків)

https://britishmuseum.withgoogle.com (екскурсія Британським музеєм)

https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne (Лувр)

https://artsandculture.google.com (художні колекції з усього світу)

https://www.staatsoperlive.com (Віденська опера)

https://www.metopera.org (Метрополітен)

https://www.facebook.com/frankotheatre/ (трансляції вистав театру Франка)

https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g/featured (Ukrainer)

https://wisecow.com.ua (лекції з культури, історії, журналістики)

https://imagecomics.com/comics/read-first-issues (добірка коміксів)

Також Мінцифра підготувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів».

 

ВЕБІНАРИ

Серія вебінарів «Підвищення якості дошкільної освіти в Україні» від Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні

Мета: підвищення обізнаності педагогічних працівників, які працюють в системі дошкільної освіти з міжнародною практикою у сфері якості дошкільної освіти.

«Безпека та захист дитини, родини та спеціалістів у період карантину».

-  «Перспективні форми дошкільної освіти в контексті дружності до дитини та ефективності використання бюджетних коштів в Україні».

- 

-

Пошук

ВАЖЛИВО!

Команда ініціативи

Проєкт "Наші діти"

...

"Я і моя Україна"

Ми у соцмережах

Ми у соцмережах