26.09.2018

Сторінка старшої медсестри »

Щодо використання медичних форм для зарахування дітей

до закладу дошкільної освіти

Лист МОЗ № 111-01/89 від 29.03.18 року

Будьте  обережні!

Харчові отруєння немикробної природи

(консультація для  педагогів закладу  та батьків вихованців)

/A1/budte_oberezhni.doc

ОБЕРЕЖНО: ГРИП!

/_tbkp/na_pochatku_2016_roku_v_ukrajini_sposterigaetsja_z.doc

НАДАННЯ ПЕРШОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

/_tbkp/okazanie_pervoj_medicinskoj_pomoshhi_moe.doc

/_tbkp/pamjatka_22.doc

Лист Міністерства № 1/9-500  від 29.09.2014 р.

«Щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних

і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення»

Лист Міністерства № 1/9-477 від 19.09.2014 р.

«Щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591»

Органiзацiя та проведення
заход
iв по боротьбi з педикульозом

/_tbkp/list_ses_pedikuloz-1.doc

Профілактика  та  лікування  ГРВІ  у  дітей

Основні принципи лікування дітей з ГРВІ:

- застосування етіотропних, противірусних препаратів, індукторів інтерферонів;

- температура приміщення, в якому перебуває хворий, повинна бути в межах 22-24 градуси за Цельсієм;

- при ГРВІ однаково небезпечним є як переохолодження хворого, так і перегрівання. Сильне закутування може викликати підвищення температури тіла;

- Необхідною умовою лікування ГРВІ є часте провітрювання приміщень, але за умови відсутності протягів;

- Харчування хворого повинне бути повноцінним та легко засвоюваним і складатися переважно з фруктів, овочів, каш, риби. М`ясні, смажені, жирні, гострі блюда можуть викликати підвищення температури тіла хворого;

- Дитина повинна багато пити: соки, морси, компоти, чай з лимоном, малиною, калиною, мінеральна столова вода без газу;

- Застосування рослинних адаптогенів ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінів за призначенням лікаря протягом усього періоду хвороби і ще протягом тижня після видужання;

- Лікування окремих  симптомів ГРВІ:

1) зниження температури тіла, що вище 38-38,5 градусів Цельсія. Для цього доцільніше використати парацетамол або ібупрофен.

2) Ліквідація закладеності носа. Це може бути здійснено шляхом закапування у носові ходи теплого фізіологічного розчину, дитячих крапель для носа.

3) Використання відхаркувальних засобів і препаратів, що розріджують мокротиння, адаптованих для дітей.

Профілактика ГРВІ у дітей:

1.Вакцинація проти грипу.

2.Повноцінне харчування із включенням у раціон достатньої кількості овочів і фруктів, вітамінів.

3.Поступове загартування з використанням фізичних вправ і водних процедур.

4.Включення в раціон харчування, особливо в сезон підйому ГРВІ, природних фітонцидів – часнику і цибулі.

5.Постійне провітрювання приміщень та їх вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики ГРВІ. Встановлено, що максимальна інактивація вірусу парагрипу відбувається при вологості повітря 80%, грипу – при вологості повітря 50%, респіраторно-синцитіального вірусу – при вологості повітря від 30% до 80%.

6.Проведення перед осінньо-зимовим сезоном загальнозміцнюючих курсів рослинними адаптогенами ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінами.

Важливо! Всі медикаменти повинні вживатись лише за призначенням лікаря у відповідності з віком та станом дитини.

Орієнтовний режим дитини вдома /orientovnijrezhimditinivdoma.rtf

ПротиДій